Celem tego poradnika jest pokazanie, jak w prosty i szybki sposób wyregulować poziom bramy segmentowe. Bramy garażowej o posiadają zwykle ciągły wał i ich poziom możemy regulować bębnami w których zapięta jest linka, cięższe bramy przemysłowe wyposażone są w wał z łącznikiem regulowanym, za pomocą którego można w prosty sposób dostosować drzwi do poziomu.

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM! Aby rozpocząć, należy wyłączyć zasilanie od automatyki. Wiele instalatorów montuje automatykę na sztywno – podpinając do automatu bezpośrednio przewody idące od skrzynki elektrycznie. W tym przypadku należy odłączyć bezpiecznik pod który wpięty jest automat.
Należy zachować ostrożność podczas pracy na drabinie. Na tych drzwiach luka jest z lewej strony, ale drzwi są niższe po prawej stronie, więc pierwsza korektę będziemy robić to po prawej stronie.
Drzwi były niższe po prawej stronie, ponieważ bęben kablowy zsunęła po prawej stronie. Tak więc pierwszym krokiem jest regulacja bębna po prawej stronie. Obróć śruby dociskowe przesuń bęben na swoje miejsce, dokręć śruby.
W następnej kolejności przejdź na druga stronę bramy. Korzystając z markera zaznacz na wałku i na bębnię linie.
Załóż ścisk na szczycie bramy. Robimy to, aby trzymać uniemożliwić obracanie się wału.
Bardzo powoli poluzuj jedną śrubę ustalającą.
Obejrzyj dwa znaki, opuść bęben by linia na wałku była nieco niżej niż linia zaznaczona na bębnię. Dokręć śruby ustalające
Po dokręcić śrub ustalających, sprawdź czy na dole drzwi jest poziom.
Usuń uchwyt z wału.
Sprawdź dolną część bramy garażowej czy w sposób prawidłowy dolega .
Włącz zasilanie do twojego automatu